Virová hepatitida typu E (VHE)

 

Virová hepatitida typu E (VHE) – obecné informace (některé vybrané epidemiologické charakteristiky)

 

Mezi virové hepatitidy obecně je řazeno několik infekcí vyvolaných primárně hepatotropními viry (virem hepatitidy A, B, C, D, E). Tato onemocnění mají podobný klinický obraz v důsledku zánětlivě degenerativních změn v jaterní tkáni, ale jsou odlišná z hlediska epidemiologického, imunologického a patogenetického.

 

Onemocnění VHE je způsobeno virem hepatitidy typu E.

 

Klinický obraz onemocnění je různorodý (zvláště chřipkové a gastrointestinální příznaky).

 

Onemocnění začíná necharakteristickými chřipkovými projevy (tj. zvýšená teplota, bolest hlavy, bolest svalů, únava) a projevy žaludečními či střevními (nechutenství, nevolnost, zvracení, průjem). Vlastní fáze onemocnění je provázena zhoršením těchto obtíží a může se objevit „žloutenka“ (žluté zbarvení kůže a očního bělma, případně tmavá moč nebo světlá stolice). V některých případech, a to převážně u dětí, může onemocnění probíhat zcela bezpříznakově (asymtomaticky, inaparentně).

 

Výskyt infekce je celosvětový, v ČR zaznamenáváme v posledních letech nárůst tohoto onemocnění, zejména v souvislosti s nedostatečně tepelně upravenými vepřovými a zabijačkovými produkty.

 

Zdrojem onemocnění je nakažený člověk, u něhož je virus přítomen ve stolici asi týden před objevením příznaků. Vylučování viru trvá zhruba 2 týdny (vzhledem k malému množství viru vylučovaného stolicí je sekundární šíření výjimečné). Uvažuje se také o zvířecích rezervoárech (prasata, opice, krávy, kozy, ovce, hlodavci).

 

Přenos nákazy zejména kontaminovaným, nedostatečně tepelně upraveným vepřovým masem. Výjimečně od nemocného člověka fekálně-orální cestou (např. špinavýma rukama).

 

Inkubační doba (tj. doba od nákazy člověka do rozvinutí příznaků onemocnění) je 15 – 60 dní. Vnímavost k této infekci je všeobecná.

 

Protiepidemická opatření zahrnují zejména důslednou a zvýšenou osobní hygienu (především pečlivé mytí rukou po použití WC a před jídlem) a dostatečnou tepelnou úpravu masných výrobků (zejména vepřových, mořských produktů). Vytipované osoby ve velmi úzkém kontaktu s nemocným se také podrobují tzv. lékařskému dohledu (LD), který trvá 60 dnů od posledního kontaktu s nemocným. LD zahrnuje 3 vyšetření u praktického lékaře – na začátku, uprostřed a na konci. Osoby v LD se nemohou účastnit akcí s vyšším rizikem přenosu nákazy (např. rekreační akce, hromadné společenské akce, plavecký výcvik) a akcí s vyšší fyzickou námahou (běžná tělesná výchova je možná).