Jakost vody ke koupání – 28. týden 2019

 

Jakost vody ke koupání – 28. týden 2019

 

V pondělí 8. července 2019 byly v rámci státního zdravotního dozoru odebrány vzorky vody téměř ze všech přírodních vodních ploch určených ke koupání v Královéhradeckém kraji. Na VN Rozkoš - Velká Jesenice, Stříbrném rybníku v Malšově Lhotě, na koupališti Dachova u Hořic, Pecka, Sobotka, Třebnouševes, na koupališti Mladějov, Loveč – Zelené údolí, na koupališti Včelné v Rychnově nad Kněžnou, na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem a Mladé Buky - Sejfy je voda vhodná ke koupání. V Oborském rybníku v Jinolicích a na koupališti WAKE PARK v Plačicích je voda také vhodná ke koupání, pouze je třeba počítat s její sníženou průhledností.

 

Na koupališti Vejsplachy ve Vrchlabí došlo ke zlepšení jakosti vody, nadále zde přetrvává její snížená průhlednost, a proto je aktuálně hodnocena jako mírně zhoršená.

 

Na koupališti Trutnov – Dolce bylo prokázáno zhoršení jakosti vody, doporučuje se zde proto po koupání osprchovat čistou vodou.

 

Na koupališti v Teplicích nad Metují došlo dle informací provozovatele k přerušení provozu, znovuotevření se předpokládá od 13. července 2019.

 

Na sezónních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je voda ke koupání vyhovující.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Vzhledem k vývoji počasí upozorňujeme na platnost výsledků laboratorních rozborů k uvedenému datu odběru. U koupališť ve volné přírodě, nádrží ke koupání a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody ke koupání v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

 

Dále upozorňujeme na skutečnost, že jakost vody je sledována pouze na vodních plochách uvedených na našich webových stránkách. Na ostatních vodních plochách není kvalita vody monitorována. Koupání je zde na vlastní nebezpečí - nelze vyloučit možný negativní dopad na zdraví koupajících se!

 

Za KHS
Bc. Veronika Krejčí
12. července 2019, 13:30 hodin