Koronavirus SARS-CoV-2 (onemocnění COVID-19)


Speciální web MZ ČR k problematice koronaviru, které vznikly za účelem maximální informovanosti, transparentnosti a centralizace všech důležitých informací a dat ke koronaviru na jedno místo.


KORONAVIRUS NA STRÁNKÁCH STÁTNÍHO ZDRAVOTNÍHO ÚSTAVU

Zde najdete základní informace o novém typu koronaviru, ale i detailní informace pro zdravotníky, těhotné ženy, osoby v karanténě, dárce krve, provozovatele sociálních služeb nebo také informace k problematice odpadů v souvislosti s COVID-19 atd.


PRO ZÍSKÁNÍ OBECNÝCH INFORMACÍ O INFEKCI COVID-19 DOPORUČUJEME TAKÉ NONSTOP INFOLINKY STÁTNÍHO ZDRAVOTNÍHO ÚSTAVU NEBO INFOLINKY ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN NEBO SPECIÁLNÍ INFOLINKU PRO SENIORY (pro zvětšení klikněte na obrázek):


infolinka Státního zdravotního ústavu
infolinky zdravotních pojišťovenlinka seniorů

Pro řešení konkrétních dotazů obyvatel Královéhradeckého kraje doporučujeme využít primárně emailové adresy koronavirus@khshk.cz. V pracovní dny lze využít také telefonický kontakt - 495 058 111.

PRAVIDLA A PODMÍNKY PRO PRODEJ A SLUŽBY jsou stanoveny mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR.

PROVOZOVNY PÉČE O TĚLO

LETNÍ DĚTSKÉ REKREACE


PROBLEMATIKA PITNÉ VODY V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM

Stanovisko Národního referenčního centra pro pitnou vodu k otázce přenosu nového koronaviru (SARS-CoV-2) pitnou vodou

 

PROBLEMATIKA NAKLÁDÁNÍ S ODPADY V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM (Stanoviska Národního referenčního centra pro hygienu půdy a odpadů)

KANALIZACE A ČOV

 

KORONAVIRUS A BEZDOMOVECTVÍ - odkaz na web SZÚ

POHŘEBNICTVÍ

Nakládání s těly zesnulých osob s potvrzenou nákazou COVID-19


STRAVOVACÍ SLUŽBY


RŮZNÉ
Dezinfekce prostředí ve zdravotnických a nezdravotnických zařízeních potenciálně kontaminovaných SARS-CoV-2Dokument ECDC týkající se čištění prostředí ve zdravotnických a nezdravotnických zařízeních během pandemie COVID-19 k 26.3.2020